ООО «Брокерская Компания «ЮГ» Поможем – растаможим ООО «Брокерская Компания «ЮГ» – Надежный партнер Вашего бизнеса

МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ АВТО ПО НОВОМУ ЗАКОНУ ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

E-mail Печать PDF

 

 МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ АВТО ПО НОВОМУ ЗАКОНУ

                                   ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

 

1.   Які документи потрибно подати для митного оформлення авто, ввезених в Україну з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини:

А. На автомобілі, ввезені в режимі тимчасового ввезення

Б. На автомобілі, ввезені в режимі транзиту

В. На автомобілі, в яких транзит прострочений

Г. На автомобілі, в яких транзит не прострочений

Д. На автомобілі, які будуть ввозитись з Європи, згідно нового закону

 

Відповідь на всі підпункти:

В усіх перелічених випадках разом з митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, що декларується в режимі імпорту (вільний обіг), подаються такі основні документи:

           Реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);

           Документи що підтвержують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило це доручення);

           Рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо це буде один і той же документ, що підтверджує право власності)

 

2.   В якому місці та в якій митниці я можу розмитнити транспортний засіб, якій вже є в Україні? Якій я тільки планую ввезти в Україну?

 

Митне оформлення – у будь якій митниці України. Адреси та рекиізити конкретних місць оформлення можна знайти на сайті ДФС

 

3.   Чи можу я не виїжджати з України, а здійснити митне оформлення в митниці свого регіону?

 

Можна не виїжджати; подати необхідні документи і пред’явити транспортний засіб у будь яку митницю (найближчу)

 

4.   Чи може бути авто заявлене в режим “імпорт” особою яка не перетинала на данному авто кордон?

 

Може бути заявлене особою яка не перетинала митний кордон, за умови подання документів, що пидтверджують право власності цієї особи на транспортний засіб або право ним розпоряджатися та декларувати (доручення)

 

5.   Чі може скористатися знижкою протягом 90 днів людина, яка вже розмитнила таке авто?

 

Ні, знижка протягом 90 днів (тобто коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку) може бути застосована при оформлені громодянином лише одного легкового транспортного засобу.

Ні, один транспортний засіб може бути оформлений тільки один раз. Якщо автомобиль вже був оформлений митницею раніше та сплачені платежі, то скористатись знижкою неможливо.

 

6.   Чи може згідно з новими законами в’їжджати на територію України з підготовленою ПД (робить митний брокер) без сплати залогових платежів, якщо авто заявлене в режим “імпорт”

 

У випадку якщо громодянином прийнято рішення про ввезеня автомобіля (легковий автомобіль, код 8703 за УКТ ЗЕД), то подання попереднтої митної декларації (ПД) та гарантування сплати митних платежів є обов’язковими. В такому випадку застосування грошової застави є тільки одним із видів забеспечення сплати митних платежив, хоча можуть бути обраними й іньші види гарантування.

Грошова застава як обов’язковий вид гарантії застосовується тільки у випадку транзитного переміщення резедентом України транспортного засобу, що знаходиться на постійній реєстрації за межами України.

 

7.   Чи може людина сама звернутися на митницю та подати документи для імпорту авто, чи для цього потрібен спеціальний митний брокер. 

Теорретично громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється) Але краще звернутись до митного брокера – до кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавствством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненям митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та певного програмного забеспечення. Крім того паперова митна декларація повинна обов’язково супроводуватись її електронною копією.

Невірне заповнення митної декларації може призвести до ряду неприємностей (аж до складання протоколу про порушення митних правил).

 

8.   Чи маю я приїхати на авто в зону митного огляду для його догляду?

 

Митне оформлення здійснюється в будь якій митниці в Україні, але з обов’язковим пред’явленням авто, тобто; пред’явлення авто митниці є обов’язковим;

Рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог Митного кодексу.

Оскільки митні формальності здійснюються в зонах митного контролю, то приїжджати в зону митного контролю-обов’язково.

 

9.   Якщо сплачений штраф за прострочення транзиту, чи треба сплачувати 8500 грн. штрафу, передбаченого новим законом?

 

Сплата штрафу при порушенні громодянином митних правил не звільняє цього громадянина від виконання взятих на себе зобов’язань щодо дотримання митного режиму.

Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений в режимі транзиту або тимчасового, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.

Новим Законом передбачено, що, не зважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів в розмірі 8500 грн (яка не є штрафом), є обов’язковою при оформлені в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.

 

10.                На які реквізити має сплачуватися добровільний платіж 8500 грн., та як дізнатись чи треба його платити?

 

Передбачені новим Законом добровільні кошти (8500грн) сплачуються одночасно з митними платежами і в такому самому порядку.

Реквізити депозитного рахунку, на який сплачуються кошти (митні платежі, добровільні кошти), є індівідуальними для кожної митниці.

Інформацію про реквізити можно дізнатись у митного брокера

 

11.                Хто і як визначає вартисть авто, з якого платиться мито та ПДВ?

 

Документами, що підтверджують вартість придбаного авто є:

Договір купівлі-продажу;

Інвойс;

Банківські або інші платіжні документи;

Експортна декларація;

Довідкова інформація щодо вартості анологічних транспортних засобів у країні експорту.

У ціх документах повинні бути зазанчені дата продажу, номер шасі(рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я, та призвище особи, якій продано автомобіль.

У разі підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно. 

 

 

 

 
You are here: Главная Услуги Таможенное оформление МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ АВТО ПО НОВОМУ ЗАКОНУ ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Задать вопрос

Наша поддержка:
  • Tel: 067 567 4404
  • Email: brokerdnepr@ukr.net